Gorenje DP7B – Кондензациска машина за сушење на алишта

Add your review

18,490.00 ден

Главни карактеристики:

– А-класа на ефикасност на кондензацијата – Ги елиминира проблемите со вишокот на влажност при сушење облека
– Shirt Steam – Пеглањето никогаш веќе нема да претставува проблем
– Освежување (AirRefresh) – Брзо освежување на вашата гардероба
– Спортска програма
– Програма за постелнина
– Програма за бебешка облека
– Одложен почеток (StartDelay)
– ChildLock – Сигурност за љубопитните деца
– StableTech – Помалку вибрации. Помалку бучава
– SoftSound – Нема иритирачки звуци
– Автоматско цедење (AutoDrain)
– Сeнзорскo сушење – Сензорска технологија за ефикасна работа

18,490.00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Главни карактеристики:

– А-класа на ефикасност на кондензацијата – Ги елиминира проблемите со вишокот на влажност при сушење облека
– Shirt Steam – Пеглањето никогаш веќе нема да претставува проблем
– Освежување (AirRefresh) – Брзо освежување на вашата гардероба
– Спортска програма
– Програма за постелнина
– Програма за бебешка облека
– Одложен почеток (StartDelay)
– ChildLock – Сигурност за љубопитните деца
– StableTech – Помалку вибрации. Помалку бучава
– SoftSound – Нема иритирачки звуци
– Автоматско цедење (AutoDrain)
– Сeнзорскo сушење – Сензорска технологија за ефикасна работа

Технички карактеристики:

– Енергетска класа: B
– Капацитет за перење: 7 kg
– Врата: 35 cm
– Агол на отвoрање на вратата: 180 °
– Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
– Реверзибилно движење на барабанот
– Копчиња: Старт/Пауза
– Едноставно користење
– Персонализирани прилагодувања на сите програми
– Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
– Ниска температура на сушење
– Систем против гужвање на алиштата
– Одложен старт
– Звучен сигнал
– Едноставно чистење на филтерот
– Сигнал за полн сад за кондензатот
– Прикажување на преостанато време на сушење
– Сензор за влажност
– Заклучување – заштита за деца (CDP)
– Поцинкуван барабан
– Бучност: 65 dB(A)re1pW
– Потрошувачка на енергија kWh/год.: 503,5 kWh
– Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm
– Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
– Нето тежина на апаратот: 40 kg
– Бруто тежина на апаратот: 42,5 kg
– Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
– Приклучна моќ: 2.500 W
– Осигурувач: 16 A

Gorenje DP7B – Кондензациска машина за сушење на алишта
Gorenje DP7B – Кондензациска машина за сушење на алишта
Espace-Hamachi
Logo
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0